

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 254431
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06182
Ext.Price$0.06182
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06182 | $0.06182 |
| 10 | $0.03091 | $0.30910 |
| 50 | $0.02835 | $1.41750 |
| 100 | $0.02601 | $2.60100 |
| 500 | $0.02386 | $11.93000 |
| 1000 | $0.02189 | $21.89000 |
| 3000 | $0.02008 | $60.24000 |
| 5000 | $0.01842 | $92.10000 |
| 10000 | $0.01754 | $175.40000 |
