

| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 125 mW |
| Features | Moisture Resistant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Voltage Rating | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height | 600 µm |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 150 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Depth | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Width | 1.2446 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 3583
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.03565 | $0.35650 |
| 50 | $0.03504 | $1.75200 |
| 100 | $0.03445 | $3.44500 |
| 500 | $0.03317 | $16.58500 |
| 1000 | $0.03140 | $31.40000 |
| 3000 | $0.02972 | $89.16000 |
| 5000 | $0.02813 | $140.65000 |
