

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 165 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Voltage Rating | 150 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 2880
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07796
Ext.Price$0.07796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07796 | $0.07796 |
| 10 | $0.03898 | $0.38980 |
| 50 | $0.03613 | $1.80650 |
| 100 | $0.03348 | $3.34800 |
| 500 | $0.03103 | $15.51500 |
| 1000 | $0.02876 | $28.76000 |
| 3000 | $0.02665 | $79.95000 |
| 5000 | $0.02470 | $123.50000 |
| 10000 | $0.02234 | $223.40000 |
