

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 39626
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06682
Ext.Price$0.06682
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06682 | $0.06682 |
| 10 | $0.03341 | $0.33410 |
| 50 | $0.03025 | $1.51250 |
| 100 | $0.02739 | $2.73900 |
| 500 | $0.02480 | $12.40000 |
| 1000 | $0.02246 | $22.46000 |
| 3000 | $0.02034 | $61.02000 |
| 5000 | $0.01842 | $92.10000 |
| 10000 | $0.01754 | $175.40000 |
