

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.1 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2614
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08486
Ext.Price$0.08486
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08486 | $0.08486 |
| 10 | $0.04243 | $0.42430 |
| 50 | $0.03876 | $1.93800 |
| 100 | $0.03541 | $3.54100 |
| 500 | $0.03200 | $16.00000 |
| 1000 | $0.02891 | $28.91000 |
| 3000 | $0.02740 | $82.20000 |
| 5000 | $0.02597 | $129.85000 |
| 10000 | $0.02489 | $248.90000 |
