

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 42312
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22570
Ext.Price$0.22570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22570 | $0.22570 |
| 10 | $0.08011 | $0.80110 |
| 50 | $0.06899 | $3.44950 |
| 100 | $0.05942 | $5.94200 |
| 500 | $0.04822 | $24.11000 |
| 1000 | $0.04318 | $43.18000 |
| 3000 | $0.03961 | $118.83000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.03377 | $337.70000 |
