

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 56.2 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
Stock: 1335
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07814
Ext.Price$0.07814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07814 | $0.07814 |
| 10 | $0.03907 | $0.39070 |
| 50 | $0.03620 | $1.81000 |
| 100 | $0.03354 | $3.35400 |
| 500 | $0.03107 | $15.53500 |
| 1000 | $0.02878 | $28.78000 |
| 3000 | $0.02666 | $79.98000 |
| 5000 | $0.02470 | $123.50000 |
| 10000 | $0.02234 | $223.40000 |
