

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2849
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.08327 | $0.83270 |
| 50 | $0.08232 | $4.11600 |
| 100 | $0.08139 | $8.13900 |
| 500 | $0.08011 | $40.05500 |
| 1000 | $0.07752 | $77.52000 |
| 3000 | $0.07501 | $225.03000 |
| 5000 | $0.07259 | $362.95000 |
| 10000 | $0.06318 | $631.80000 |
