

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6143
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07852
Ext.Price$0.07852
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07852 | $0.07852 |
| 10 | $0.03926 | $0.39260 |
| 50 | $0.03662 | $1.83100 |
| 100 | $0.03416 | $3.41600 |
| 500 | $0.03187 | $15.93500 |
| 1000 | $0.02973 | $29.73000 |
| 3000 | $0.02773 | $83.19000 |
| 5000 | $0.02587 | $129.35000 |
| 10000 | $0.02372 | $237.20000 |
