

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0805 |
| Resistance | 1.8 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 4383
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.05130 | $0.51300 |
| 50 | $0.05070 | $2.53500 |
| 100 | $0.05010 | $5.01000 |
| 500 | $0.04881 | $24.40500 |
| 1000 | $0.04565 | $45.65000 |
| 3000 | $0.04242 | $127.26000 |
| 5000 | $0.03941 | $197.05000 |
| 10000 | $0.03634 | $363.40000 |
