

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.5 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04618
Ext.Price$0.04618
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04618 | $0.04618 |
| 10 | $0.02309 | $0.23090 |
| 50 | $0.01776 | $0.88800 |
| 100 | $0.01602 | $1.60200 |
| 500 | $0.01445 | $7.22500 |
| 1000 | $0.01341 | $13.41000 |
| 3000 | $0.01245 | $37.35000 |
| 5000 | $0.01156 | $57.80000 |
| 10000 | $0.01105 | $110.50000 |
| 30000 | $0.01056 | $316.80000 |
| 50000 | $0.01010 | $505.00000 |
