

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8533210045 |
| Lead Free | Lead Free |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 10 Ω |
| Features | Moisture Resistant |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 1.2446 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 0.5 % |
| Height | 600 µm |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 5164
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.04069 | $0.40690 |
| 50 | $0.04004 | $2.00200 |
| 100 | $0.03941 | $3.94100 |
| 500 | $0.03822 | $19.11000 |
| 1000 | $0.03646 | $36.46000 |
| 3000 | $0.03478 | $104.34000 |
| 5000 | $0.03317 | $165.85000 |
| 10000 | $0.03257 | $325.70000 |
