

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8169
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.02099 | $1.04950 |
| 100 | $0.02069 | $2.06900 |
| 500 | $0.02001 | $10.00500 |
| 1000 | $0.01710 | $17.10000 |
| 3000 | $0.01461 | $43.83000 |
| 5000 | $0.01248 | $62.40000 |
