

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0805 |
| Resistance | 19.1 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04292
Ext.Price$0.04292
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04292 | $0.04292 |
| 10 | $0.02146 | $0.21460 |
| 50 | $0.01651 | $0.82550 |
| 100 | $0.01459 | $1.45900 |
| 500 | $0.01290 | $6.45000 |
| 1000 | $0.01165 | $11.65000 |
| 3000 | $0.01052 | $31.56000 |
| 5000 | $0.00951 | $47.55000 |
| 10000 | $0.00891 | $89.10000 |
| 30000 | $0.00835 | $250.50000 |
| 50000 | $0.00782 | $391.00000 |
