

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 120 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 6977
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10252
Ext.Price$0.10252
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10252 | $0.10252 |
| 10 | $0.05126 | $0.51260 |
| 50 | $0.04699 | $2.34950 |
| 100 | $0.04307 | $4.30700 |
| 500 | $0.03900 | $19.50000 |
| 1000 | $0.03531 | $35.31000 |
| 3000 | $0.03394 | $101.82000 |
| 5000 | $0.03263 | $163.15000 |
| 10000 | $0.03126 | $312.60000 |
