

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6131
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13556
Ext.Price$0.13556
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13556 | $0.13556 |
| 10 | $0.06778 | $0.67780 |
| 50 | $0.06234 | $3.11700 |
| 100 | $0.05733 | $5.73300 |
| 500 | $0.05220 | $26.10000 |
| 1000 | $0.04753 | $47.53000 |
| 3000 | $0.04434 | $133.02000 |
| 5000 | $0.04136 | $206.80000 |
| 10000 | $0.03969 | $396.90000 |
