

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 1 Ω |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 8182
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13114
Ext.Price$0.13114
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13114 | $0.13114 |
| 10 | $0.06557 | $0.65570 |
| 50 | $0.05947 | $2.97350 |
| 100 | $0.05393 | $5.39300 |
| 500 | $0.04819 | $24.09500 |
| 1000 | $0.04307 | $43.07000 |
| 3000 | $0.04140 | $124.20000 |
| 5000 | $0.03979 | $198.95000 |
| 10000 | $0.03793 | $379.30000 |
