

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 810
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11270
Ext.Price$0.11270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11270 | $0.11270 |
| 10 | $0.05635 | $0.56350 |
| 50 | $0.05112 | $2.55600 |
| 100 | $0.04637 | $4.63700 |
| 500 | $0.04150 | $20.75000 |
| 1000 | $0.03715 | $37.15000 |
| 3000 | $0.03570 | $107.10000 |
| 5000 | $0.03430 | $171.50000 |
| 10000 | $0.03273 | $327.30000 |
