

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 499 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Tolerance | 0.1 % |
Stock: 1662
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08410
Ext.Price$0.08410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08410 | $0.08410 |
| 10 | $0.04205 | $0.42050 |
| 50 | $0.03816 | $1.90800 |
| 100 | $0.03463 | $3.46300 |
| 500 | $0.03094 | $15.47000 |
| 1000 | $0.02765 | $27.65000 |
| 3000 | $0.02659 | $79.77000 |
| 5000 | $0.02558 | $127.90000 |
| 10000 | $0.02440 | $244.00000 |
