

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 68 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 5011
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.07634 | $0.76340 |
| 50 | $0.07540 | $3.77000 |
| 100 | $0.07447 | $7.44700 |
| 500 | $0.07259 | $36.29500 |
| 1000 | $0.06718 | $67.18000 |
| 3000 | $0.06217 | $186.51000 |
| 5000 | $0.05754 | $287.70000 |
| 10000 | $0.05694 | $569.40000 |
