RT1206BRE07200KL
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
RT1206BRE07200KL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thin Film 200 kΩ 0.1 % 250 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Length3.0988 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance200 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C
Height650 µm
PackagingReel
Voltage Rating200 V
RoHSCompliant
Max Power Dissipation250 mW