

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.25 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2384
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30036
Ext.Price$0.30036
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30036 | $0.30036 |
| 10 | $0.25027 | $2.50270 |
| 25 | $0.23227 | $5.80675 |
| 50 | $0.21936 | $10.96800 |
| 100 | $0.20748 | $20.74800 |
| 300 | $0.19517 | $58.55100 |
| 500 | $0.18359 | $91.79500 |
| 1000 | $0.17491 | $174.91000 |
| 3000 | $0.16634 | $499.02000 |
| 5000 | $0.15820 | $791.00000 |
