

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1063
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08180
Ext.Price$0.08180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08180 | $0.08180 |
| 10 | $0.04090 | $0.40900 |
| 50 | $0.03721 | $1.86050 |
| 100 | $0.03385 | $3.38500 |
| 500 | $0.03048 | $15.24000 |
| 1000 | $0.02745 | $27.45000 |
| 3000 | $0.02645 | $79.35000 |
| 5000 | $0.02548 | $127.40000 |
| 10000 | $0.02430 | $243.00000 |
