

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 1 kΩ |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 250 mW |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 2989
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45055
Ext.Price$0.45055
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45055 | $0.45055 |
| 10 | $0.16244 | $1.62440 |
| 25 | $0.16129 | $4.03225 |
| 50 | $0.16015 | $8.00750 |
| 100 | $0.15902 | $15.90200 |
| 300 | $0.15488 | $46.46400 |
| 500 | $0.15085 | $75.42500 |
| 1000 | $0.14692 | $146.92000 |
| 3000 | $0.14309 | $429.27000 |
| 5000 | $0.13936 | $696.80000 |
| 10000 | $0.13423 | $1342.30000 |
