

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2010 |
| Case Code (Metric) | 5025 |
| Resistance | 249 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 15 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 33.991078 mg |
| Schedule B | 8533210045 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42576
Ext.Price$0.42576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42576 | $0.42576 |
| 10 | $0.31461 | $3.14610 |
| 25 | $0.31036 | $7.75900 |
| 50 | $0.30616 | $15.30800 |
| 100 | $0.30202 | $30.20200 |
| 300 | $0.29794 | $89.38200 |
| 500 | $0.29391 | $146.95500 |
| 1000 | $0.28993 | $289.93000 |
| 3000 | $0.28601 | $858.03000 |
| 5000 | $0.28213 | $1410.65000 |
