

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 2.7 kΩ |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3893
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01274
Ext.Price$0.01274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01274 | $0.01274 |
| 10 | $0.00637 | $0.06370 |
| 50 | $0.00490 | $0.24500 |
| 100 | $0.00430 | $0.43000 |
| 500 | $0.00378 | $1.89000 |
| 1000 | $0.00352 | $3.52000 |
| 3000 | $0.00328 | $9.84000 |
| 5000 | $0.00305 | $15.25000 |
| 10000 | $0.00284 | $28.40000 |
| 30000 | $0.00260 | $78.00000 |
| 50000 | $0.00238 | $119.00000 |
