

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 36 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01214
Ext.Price$0.01214
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01214 | $0.01214 |
| 10 | $0.00607 | $0.06070 |
| 50 | $0.00467 | $0.23350 |
| 100 | $0.00359 | $0.35900 |
| 500 | $0.00312 | $1.56000 |
| 1000 | $0.00272 | $2.72000 |
| 3000 | $0.00216 | $6.48000 |
| 5000 | $0.00206 | $10.30000 |
| 10000 | $0.00196 | $19.60000 |
| 30000 | $0.00181 | $54.30000 |
| 50000 | $0.00168 | $84.00000 |
