

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 68 Ω |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1421
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01774
Ext.Price$0.01774
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01774 | $0.01774 |
| 10 | $0.00887 | $0.08870 |
| 50 | $0.00682 | $0.34100 |
| 100 | $0.00614 | $0.61400 |
| 500 | $0.00553 | $2.76500 |
| 1000 | $0.00517 | $5.17000 |
| 3000 | $0.00483 | $14.49000 |
| 5000 | $0.00451 | $22.55000 |
| 10000 | $0.00421 | $42.10000 |
| 30000 | $0.00393 | $117.90000 |
| 50000 | $0.00366 | $183.00000 |
