
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 300 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02330
Ext.Price$0.02330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02330 | $0.02330 |
| 10 | $0.01165 | $0.11650 |
| 50 | $0.00896 | $0.44800 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00617 | $3.08500 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00488 | $14.64000 |
| 5000 | $0.00431 | $21.55000 |
| 10000 | $0.00392 | $39.20000 |
| 30000 | $0.00374 | $112.20000 |
| 50000 | $0.00356 | $178.00000 |
| 100000 | $0.00337 | $337.00000 |
