

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.78 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3862
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01198
Ext.Price$0.01198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01198 | $0.01198 |
| 10 | $0.00599 | $0.05990 |
| 50 | $0.00461 | $0.23050 |
| 100 | $0.00412 | $0.41200 |
| 500 | $0.00369 | $1.84500 |
| 1000 | $0.00346 | $3.46000 |
| 3000 | $0.00324 | $9.72000 |
| 5000 | $0.00303 | $15.15000 |
| 10000 | $0.00284 | $28.40000 |
| 30000 | $0.00265 | $79.50000 |
| 50000 | $0.00248 | $124.00000 |
| 100000 | $0.00243 | $243.00000 |
| 150000 | $0.00238 | $357.00000 |
