

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01968
Ext.Price$0.01968
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01968 | $0.01968 |
| 10 | $0.00984 | $0.09840 |
| 50 | $0.00757 | $0.37850 |
| 100 | $0.00582 | $0.58200 |
| 500 | $0.00515 | $2.57500 |
| 1000 | $0.00456 | $4.56000 |
| 3000 | $0.00392 | $11.76000 |
| 5000 | $0.00345 | $17.25000 |
| 10000 | $0.00304 | $30.40000 |
| 30000 | $0.00290 | $87.00000 |
| 50000 | $0.00277 | $138.50000 |
| 100000 | $0.00257 | $257.00000 |
