

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.81 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2070
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01648
Ext.Price$0.01648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01648 | $0.01648 |
| 10 | $0.00824 | $0.08240 |
| 50 | $0.00634 | $0.31700 |
| 100 | $0.00571 | $0.57100 |
| 500 | $0.00514 | $2.57000 |
| 1000 | $0.00474 | $4.74000 |
| 3000 | $0.00437 | $13.11000 |
| 5000 | $0.00402 | $20.10000 |
| 10000 | $0.00379 | $37.90000 |
| 30000 | $0.00357 | $107.10000 |
| 50000 | $0.00337 | $168.50000 |
