

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 11 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 216
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01996
Ext.Price$0.01996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01996 | $0.01996 |
| 10 | $0.00998 | $0.09980 |
| 50 | $0.00768 | $0.38400 |
| 100 | $0.00685 | $0.68500 |
| 500 | $0.00611 | $3.05500 |
| 1000 | $0.00531 | $5.31000 |
| 3000 | $0.00462 | $13.86000 |
| 5000 | $0.00402 | $20.10000 |
| 10000 | $0.00375 | $37.50000 |
| 30000 | $0.00350 | $105.00000 |
| 50000 | $0.00327 | $163.50000 |
