

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.58 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2966
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02522
Ext.Price$0.02522
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02522 | $0.02522 |
| 10 | $0.01261 | $0.12610 |
| 50 | $0.00970 | $0.48500 |
| 100 | $0.00857 | $0.85700 |
| 500 | $0.00757 | $3.78500 |
| 1000 | $0.00680 | $6.80000 |
| 3000 | $0.00611 | $18.33000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
| 10000 | $0.00516 | $51.60000 |
| 30000 | $0.00485 | $145.50000 |
| 50000 | $0.00455 | $227.50000 |
