

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51 mΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2317
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01948
Ext.Price$0.01948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01948 | $0.01948 |
| 10 | $0.00974 | $0.09740 |
| 50 | $0.00749 | $0.37450 |
| 100 | $0.00671 | $0.67100 |
| 500 | $0.00601 | $3.00500 |
| 1000 | $0.00550 | $5.50000 |
| 3000 | $0.00503 | $15.09000 |
| 5000 | $0.00461 | $23.05000 |
| 10000 | $0.00438 | $43.80000 |
| 30000 | $0.00416 | $124.80000 |
| 50000 | $0.00396 | $198.00000 |
