

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 500 mΩ |
| Power Rating | 333.333 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2039
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01904
Ext.Price$0.01904
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01904 | $0.01904 |
| 10 | $0.00952 | $0.09520 |
| 50 | $0.00732 | $0.36600 |
| 100 | $0.00563 | $0.56300 |
| 500 | $0.00507 | $2.53500 |
| 1000 | $0.00456 | $4.56000 |
| 3000 | $0.00407 | $12.21000 |
| 5000 | $0.00363 | $18.15000 |
| 10000 | $0.00323 | $32.30000 |
| 30000 | $0.00310 | $93.00000 |
| 50000 | $0.00297 | $148.50000 |
| 100000 | $0.00277 | $277.00000 |
