

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 180 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01440 | $0.72000 |
| 100 | $0.01284 | $1.28400 |
| 500 | $0.01145 | $5.72500 |
| 1000 | $0.01001 | $10.01000 |
| 3000 | $0.00875 | $26.25000 |
| 5000 | $0.00764 | $38.20000 |
| 10000 | $0.00714 | $71.40000 |
| 30000 | $0.00667 | $200.10000 |
| 50000 | $0.00624 | $312.00000 |
