

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 18 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2688
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02446
Ext.Price$0.02446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02446 | $0.02446 |
| 10 | $0.01223 | $0.12230 |
| 50 | $0.00941 | $0.47050 |
| 100 | $0.00849 | $0.84900 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00677 | $6.77000 |
| 3000 | $0.00598 | $17.94000 |
| 5000 | $0.00529 | $26.45000 |
| 10000 | $0.00500 | $50.00000 |
| 30000 | $0.00472 | $141.60000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
