

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 2 Ω |
| Power Rating | 155 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 680
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04644
Ext.Price$0.04644
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04644 | $0.04644 |
| 10 | $0.02322 | $0.23220 |
| 50 | $0.01786 | $0.89300 |
| 100 | $0.01612 | $1.61200 |
| 500 | $0.01455 | $7.27500 |
| 1000 | $0.01275 | $12.75000 |
| 3000 | $0.01118 | $33.54000 |
| 5000 | $0.00980 | $49.00000 |
| 10000 | $0.00932 | $93.20000 |
| 30000 | $0.00886 | $265.80000 |
| 50000 | $0.00842 | $421.00000 |
