

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02546
Ext.Price$0.02546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02546 | $0.02546 |
| 10 | $0.01273 | $0.12730 |
| 50 | $0.00979 | $0.48950 |
| 100 | $0.00877 | $0.87700 |
| 500 | $0.00786 | $3.93000 |
| 1000 | $0.00680 | $6.80000 |
| 3000 | $0.00589 | $17.67000 |
| 5000 | $0.00510 | $25.50000 |
| 10000 | $0.00480 | $48.00000 |
| 30000 | $0.00452 | $135.60000 |
| 50000 | $0.00426 | $213.00000 |
