

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 510 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02372
Ext.Price$0.02372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02372 | $0.02372 |
| 10 | $0.01186 | $0.11860 |
| 50 | $0.00912 | $0.45600 |
| 100 | $0.00815 | $0.81500 |
| 500 | $0.00728 | $3.64000 |
| 1000 | $0.00634 | $6.34000 |
| 3000 | $0.00552 | $16.56000 |
| 5000 | $0.00480 | $24.00000 |
| 10000 | $0.00450 | $45.00000 |
| 30000 | $0.00422 | $126.60000 |
| 50000 | $0.00396 | $198.00000 |
