

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02624
Ext.Price$0.02624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02624 | $0.02624 |
| 10 | $0.01312 | $0.13120 |
| 50 | $0.01009 | $0.50450 |
| 100 | $0.00776 | $0.77600 |
| 500 | $0.00689 | $3.44500 |
| 1000 | $0.00611 | $6.11000 |
| 3000 | $0.00531 | $15.93000 |
| 5000 | $0.00461 | $23.05000 |
| 10000 | $0.00402 | $40.20000 |
| 30000 | $0.00384 | $115.20000 |
| 50000 | $0.00366 | $183.00000 |
| 100000 | $0.00337 | $337.00000 |
| 150000 | $0.00327 | $490.50000 |
