

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 620 mΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02822
Ext.Price$0.02822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02822 | $0.02822 |
| 10 | $0.01411 | $0.14110 |
| 50 | $0.01085 | $0.54250 |
| 100 | $0.00968 | $0.96800 |
| 500 | $0.00863 | $4.31500 |
| 1000 | $0.00755 | $7.55000 |
| 3000 | $0.00661 | $19.83000 |
| 5000 | $0.00578 | $28.90000 |
| 10000 | $0.00545 | $54.50000 |
| 30000 | $0.00514 | $154.20000 |
| 50000 | $0.00485 | $242.50000 |
