

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.6 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 915
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05108
Ext.Price$0.05108
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05108 | $0.05108 |
| 10 | $0.02554 | $0.25540 |
| 50 | $0.02286 | $1.14300 |
| 100 | $0.02046 | $2.04600 |
| 500 | $0.01831 | $9.15500 |
| 1000 | $0.01639 | $16.39000 |
| 3000 | $0.01467 | $44.01000 |
| 5000 | $0.01313 | $65.65000 |
| 10000 | $0.01176 | $117.60000 |
