

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 240 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04292
Ext.Price$0.04292
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04292 | $0.04292 |
| 10 | $0.02146 | $0.21460 |
| 50 | $0.01651 | $0.82550 |
| 100 | $0.01476 | $1.47600 |
| 500 | $0.01319 | $6.59500 |
| 1000 | $0.01166 | $11.66000 |
| 3000 | $0.01031 | $30.93000 |
| 5000 | $0.00912 | $45.60000 |
| 10000 | $0.00806 | $80.60000 |
| 30000 | $0.00713 | $213.90000 |
