

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04444
Ext.Price$0.04444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04444 | $0.04444 |
| 10 | $0.02222 | $0.22220 |
| 50 | $0.01709 | $0.85450 |
| 100 | $0.01523 | $1.52300 |
| 500 | $0.01358 | $6.79000 |
| 1000 | $0.01248 | $12.48000 |
| 3000 | $0.01147 | $34.41000 |
| 5000 | $0.01054 | $52.70000 |
| 10000 | $0.00969 | $96.90000 |
| 30000 | $0.00891 | $267.30000 |
