

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.6 MΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1075
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08986
Ext.Price$0.08986
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08986 | $0.08986 |
| 10 | $0.04493 | $0.44930 |
| 50 | $0.03977 | $1.98850 |
| 100 | $0.03521 | $3.52100 |
| 500 | $0.03053 | $15.26500 |
| 1000 | $0.02648 | $26.48000 |
| 3000 | $0.02422 | $72.66000 |
| 5000 | $0.02215 | $110.75000 |
