

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 41.2 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1199
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05300
Ext.Price$0.05300
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05300 | $0.05300 |
| 10 | $0.02650 | $0.26500 |
| 50 | $0.02365 | $1.18250 |
| 100 | $0.02111 | $2.11100 |
| 500 | $0.01884 | $9.42000 |
| 1000 | $0.01682 | $16.82000 |
| 3000 | $0.01501 | $45.03000 |
| 5000 | $0.01340 | $67.00000 |
| 10000 | $0.01196 | $119.60000 |
