

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 43 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04992
Ext.Price$0.04992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04992 | $0.04992 |
| 10 | $0.02496 | $0.24960 |
| 50 | $0.02234 | $1.11700 |
| 100 | $0.01999 | $1.99900 |
| 500 | $0.01789 | $8.94500 |
| 1000 | $0.01601 | $16.01000 |
| 3000 | $0.01433 | $42.99000 |
| 5000 | $0.01282 | $64.10000 |
| 10000 | $0.01147 | $114.70000 |
