

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 56 kΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04378
Ext.Price$0.04378
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04378 | $0.04378 |
| 10 | $0.02189 | $0.21890 |
| 50 | $0.01971 | $0.98550 |
| 100 | $0.01774 | $1.77400 |
| 500 | $0.01597 | $7.98500 |
| 1000 | $0.01438 | $14.38000 |
| 3000 | $0.01295 | $38.85000 |
| 5000 | $0.01166 | $58.30000 |
| 10000 | $0.01049 | $104.90000 |
